Babītes novada domes identitātes tapšanas stāsts | Armadillo
blogs
13/09

Babītes novada domes identitātes tapšanas stāsts

Jaunākie raksti

Viens no pēdējā laika apjomīgākajiem un atbildīgākajiem dizaina koncepta uzdevumiem bija izveidot Babītes novada kopīgo, vienojošo simboliku.  Novads ietver sevī vairākus pagastus, kuriem līdz šim nebija viena grafiskā kopsaucēja. Izveidot jaunu simboliku novadam bija ļoti svarīgi, lai visi pagasti, kuri ir zem Babītes novada vārda varētu vienoties ne tikai pēc likuma un teritoriālajām robežām, bet arī pēc novada kopības sajūtām to raksturojošā vizuālā noformējumā. Simbolika ir svarīga atpazīstamībai novada pasākumos, dokumentos un prezentāciju materiālos, tāpēc mūsu uzdevums bija izveidot viegli uztveramu, visu pagastu vienojošu simboliku vienā logotipā.

Logotips veidojies, iedvesmojoties no līknēm, kas vijas mums visapkārt. Nenotveramais vējš, plūstošās skaņas, viļņainais ūdens, noslēpumainās meža takas un līkumotie ceļi, mākoņi, nepaklausīgās matu cirtas – līknes, kas iedvesmo, plūst un mainās. Tāpat kā visam - arī mūsu dzīves līkne piešķir tai formu, ritumu un reljefu.

Logotipā savienojas visas šīs abstraktās lietas, kas liek cilvēkiem un procesiem mijiedarboties, plūst un attīstīties. Pietuvojoties “B” burta formai, līknes ir saplūdušas vienotā veselumā, asociējoties ar Babītes novadu - vietu, kurā ir mājas, daba, iespējas, draudzība un ģimene. Logotipā katra līnija pilnībā noslēdzas un turpina plūst pa noteiktu trajektoriju, kas simbolizē lietu un procesu bezgalību - mūžīgu kustību un attīstību.

Līniju krāsa simbolizē saukli un tā vēstījumu. Lai jaunais savītos kopā ar veco, logotipā izmantotas Babītes novada ģerboņa krāsas. Sarkanais - spēcīga, kontrastējoša, bet tajā pašā laikā arī mīlestības un krāšņuma krāsa - simbolizē ģimeni un tās vērtības: mīlestību, rūpes un cieņu. Zaļā krāsa iemieso sevī visu dzīvo un dabisko, tas ir pirmavots, kas ir skaidri redzams Babītes novadā - vietā, kurā daba mijiedarbojas ar cilvēkiem. Pelēkā krāsa norāda uz attīstību, uzņēmējdarbību un pārbaudītām, drošām vērtībām. Tā ir inovitāte, izaugsme, infrastruktūra, kas nemitīgi attīstās Babītes novadā.


Darba process bija pētniecisks, ilgs un radošs, taču koncepts veidojās likumsakarīgi un katra jaunā vizualizētā lieta radīja prieku un lepnumu par paveikto. Ar nepacietību gaidām, kā jaunā identitāte iedzīvosies novada ikdienā, svētkos un cilvēkos.

 

 

-Elīna

Atpakaļ